PIRILTILI BAKIŞLAR: GÖZ KALEMİ

Bugün göz güzelliği için en önde gelen kozmetik ürünlerinden birinden bahsedeceğiz. Göz kalemi, diğer adıyla eyeliner ve eski zamanlarda sürme olarak adlandırılan bu ürün eski çağlardan günümüze kadar ulaşmıştır. Mısır Firavunlarından, Kleopatra’nın makyajına bakarak anlayabiliriz. Tam anlamı ile göz derisini boyamak amacıyla kullanılmaktadır. Siyah, mavi, yeşil gibi çok farklı renklerde, simli parlaktan mat olan ürünlere kadar üretilmektedir.

Mükemmel bir makyaj yapmak için profesyonel olmanıza gerek yok ancak birkaç deneyime ihtiyaç olacaktır. Göz makyajınızın güzel görünmesi için dikkat etmeniz gereken şey doğru göz kalemlerini tercih etmektir. Bunun yanı sıra doğru kullanım tekniği de size oldukça faydalı olabilir. Önceliğimiz göz rengimize uygun kalemi seçmektir.

1.Kahverengi Gözler: Hem doğa hem cesur renkleri kullanabilirsiniz. Yeşil, mavi gibi cesur renkler ile daha iyi uyum yakalamak daha kolay olacaktır.

2.Mavi-Yeşil Gözler: Siyah renkli kalemler, gözlerinizi rengini daha belirgin ve keskin gösterir. Kahverengi, lacivert gibi koyu renkli kalemler ise hem gözlerinizin rengini belirginleştirir hem de daha yumuşak bakışlara sahip olabilirsiniz.

Sıra önerilen ürünümüze geldi: AVON GLIMMERSTICK AÇILIP KAPANABİLEN GÖZ KALEMİ (MAT VE PIRILTILI.)

Avon True Glimmerstick Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi

Avon True Glimmerstick Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi

Bu makyaj malzememizin mat ve pırıltılı olmak üzere iki çeşidi var. Simli farlara mat, mat farlar ise pırıltılı kalemler ile istediğimiz havayı katabiliyoruz. Ürün asansörlü mekanizmasıyla diğer kalemlere göre daha ergonomik olarak üretilmiş. Ucu köreldikçe kalemtıraş ile açılan kalemler geçmişte kalmış diyebiliriz. Zira, göz kalemleri bildiğimiz kurşun kalemlerden daha yumuşak bir yapıya sahip olduğu için kırmadan açmak zor olabiliyor.

Gelelim kullanım şekline. Göz makyajımızı uygulamadan önce cildimize rutin bir temizlik uygulayıp nemlendirmeliyiz. Daha sonraki adımlarımız sırasıyla, kapatıcımızı ve farımızı uygulamak. Şimdi sırada kalemimizi sürmek var. Net ve keskin bir görüntü elde etmek için süreceğimiz yere bant yapıştırıp daha düzgün bir şekilde uygulayabiliriz. Son hamlemiz ise, rimelimizi sürüp makyajımızı bitirmek.

Şimdi sıra sizde! Eylül 2020 kataloğundan satın alabileceğiniz bu ürün ile siz de daha net, daha keskin ve daha belirgin bakışlara sahip olabilirsiniz.

AVON GLIMMERSTICK AÇILIP KAPANABİLEN GÖZ KALEMİ ile

“BAKIŞLARINIZLA HER ŞEYİ ANLATIN!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir